خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

من و زمستان فاو

   

  عبدالله شاهینی  - مدرس حوزه علمیه و دانشگاه و سردفتر اسناد رسمی 127 گرگان:

  سال 1364 منطقه عمومی فاو و رود بهمنشیر و خروش اروند رود و اسکله ها ی شهر فاو و کارخانه ی نمک که تبدیل به چهار راه مرگ شد همه ی اینها آنگاه که به بهمن ماه می رسم در مملکت درون و وادی ذهنم تداعی می شوند و یاد آور خیل عظیم از دلاور مردانی است که دریا دل بودند و به دریا زدند.

  شب عملیات والفجر 8 من در منطقه ی بین بهمنشیر و اروند رود بودم در بین بچه های تهران و کرج در لشگر 10 سید الشهدا. جوانانی با حال معنوی بالا و اهل عبادت های طولانی و البته بعضی ها هم ملیح و بذله گو  شعله های جنگ از دور دیده می شد و صف رزمندگان رو به سوی خط مقدم و روز های بعد نوبت به جمع ما رسید عبور از آن رود پر خروش و رام نشدنی اروند حس و حالی آمیخته از ترس و دلهره در انسان ایجاد می کرد پا به آن سو گذاشتم و در شهر مستقر شدم در مرکزی فرهنگی و تبلیغاتی اما با دلی رو به سوی کارخانه ی نمک !!!

  کمی ان سو تر کارخانه ائی که خط مقدم بود و همچون باران بهاری از آسمان گلوله می بارید دو روزی به آنجا رفتم  و در زیر گلوله های توپ و خمپاره که عراقی ها از ترس پیش روی رزمندگان ما یک لحظه هم دست بردار نبودند به فاو که برگشتم هیئتی از مجلس اعلا عراق را دیدم از آن رو که مسئول تبلیغات منطقه بودم می بایست آنان را همراهی کنم ....

  شب ها و روز های فاو بسیار ماندگار شد در قلب و دل هر که به آنجا پا گذاشت و من  نفس و جان را جا گذاشتم و عشقم را در مسلخ شهادت نظاره کردم آنگاه که خبر شهادت دوستی عزیزتر از جان را شنیدم به هفت تپه آمده بودم تا ناصر را ببینم .

  ناصر نریمانی از آمدنم به فاو خبر نداشت و دست تقدیر این بود که در فاصله ائی نزدیک از هم او به دیدار معشوق برود خبر را که شنیدم دریای وجودم طوفانی شد قرار نبود تنهایم بگذارد و  تنها برود اما او رفت چون لایق بود حالی داشتم که به وصف نیاید هنوز هم بعد از سالها وقتی به بهمن ماه می رسم و یا در فریدونکنار به مزارش می روم گو اینکه هوای زمستان فاو در وجودم حاکم است و یاد آن ایام پر خاطره می افتم یاد ناصر و همه ی آنانی که جان در راه دین و میهن گذاشتند گرامی باد . حافظ اندر درد او می سوزد و بی درمان بساز / زان که درمانی ندارد درد بی آرام دوست


  این مطلب تا کنون 13 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : ناصر ,کارخانه ,اروند ,منطقه ,
  من و زمستان فاو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر